Волейболистите на Виктор Карагьозов се наложиха като гост над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:17, 25:18, 22:25, 25:21) в среща от осми кръг, изиграна в зала „Септември“.

Дупничани са на пето място в класирането с 15 точки (5 успеха, 3 загуби), разложани са осми с 11 точки (3 победи, 5 поражения).

В първите два гейма гостите поеха инициативата изцяло и поведоха закономерно. В третата част играчите на Мирослав Живков показаха друго лице и взеха нещата изцяло в свои ръце, намалявайки пасива на 1:2 гейма.

Четвъртият гейм започна с огромна преднина за дупнишкия тим, която постепенно бе намалена от състезателите на Пирин. Тя обаче остана стабилна и Костадин Стойков и съотборниците му записаха триточков успех.

Най-резултатен бе Илиян Преспов с 22 точки (5 аса), с 16 точки завърши Златан Йорданов (5 блокади). С 15 точки приключи Павел Душков (3 блокади). За водения от Мирослав Живков тим Петър Петров се отчете с 13 точки (4 аса), Йордан Желязков реализира 11 точки (1 ас, 1 блокада).