Пирин оглави Суперлигата след битка с Миньор

Волейболистите на Пирин (Разлог) оглавиха временното класиране в Суперлигата, след като победиха като гост Миньор (Перник) с 3:1 (27:25, 25:27, 26:24, 25:18) в двубой от трети кръг.

Разложани имат в актива си 7 точки (2 победи, 1 загуба), колкото втория Добруджа, но точковата им разлика е по-добра. Перничани са девети с 3 точки (1 успех, 2 поражения).

Срещата бе доста оспорвана в три от геймовете, като битката се решаваше в ключовите моменти. Единствено в четвъртата част момчетата на Миро Живков бяха категорични и се откъснаха от началото със стабилна разлика, спечелвайки след 25:18 и 3:1.

Най-резултатен бе Йордан Желязков със 17 точки (1 ас, 2 блокади), 12 добави Георги Елчинов. За Миньор Любослав Симеонов завърши със страхотните 28 точки (3 аса), Камен Каменов се отчете с 15 точки 1 ас), но не бяха достатъчни за успех.

Следващия двубой за Пирин е на 9 ноември (петък), срещу Хебър (Пазарджик). Пернишкият тим гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас) на 10 ноември (събота).