Волейболистите на Пирин (Разлог) надиграха като домакини Миньор (Перник) с 3:1 (23:25, 25:16, 25:20, 25:22) в мач от междинния 14-и кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „Септемри“.

С това тимът, воден от Мирослав Живков записа седма победа в шампионата, като със седем загуби и 24 точки заема седмо място във временното класиране. Съставът на Миньор отбеляза дванадесета загуба, като с две победи и 6 точки се намира на последното дванадесето място в таблицата.

Домакините стартираха добре, като поведоха с 16:12, след което настъпи спад. Перничани се възползваха от ситуацията, като натиснаха съперника и изравниха, а в решителните моменти показаха и характер. При равенството 21:21 гостите направиха разлика и поведоха с 23:21, като това се оказа решаващо. Те успяха да устоят на всички опити за обрат за пиринци и спечелиха гейма.

Загубата в гейма и опасността оо нещо повече върна домакините в час и в следващите три гейма те бяха водещия отбор на полето. До края на мача волейболистите на Пирин взимаха аванс, диктуваха играта и спечелиха геймовете, като записаха чиста победа и три точки в своето домакинство.